Стелися, доле, Україні рушниками
           Привернув увагу всіх присутніх рушник Немирівського району.  З автором і майстринею цього 4-метрового витвору мистецтва Світланою Леонідівною Книш учні мали змогу познайомитися під час заходу. Саме вона розповіла про всі символи, зображені на рушникові. А після свята погодилася провести майстер – клас із вишивання.
        Дуже цікавими були  коментарі щодо подільської вишивки та орнаментів Тетяни Петрівни Пірус, викладача кафедри народознавства при ВДПУ ім.  М. Коцюбинського. Вона стала автором однойменної виставки при Вінницькому краєзнавчому музеї та ВДПУ.
Рядом музичних композицій  та змістовною інформацією про вишивку та рушники поділилися із глядачами учні 7-Б класу.
Вишиваний рушник донині не втратив свого значення в побуті. І тепер ним прикрашають інтер'єри помешкань, вівтарі та ікони в церквах. І надалі він залишається атрибутом народних звичаїв та обрядів.  Рушник... Він пройшов крізь віки і нині символізує чистоту почуттів, глибину безмежної любові до своїх дітей, до всіх, хто не черствіє душею, він щедро простелений близьким і друзям, гостям.
      Хай символ цей назавжди збережеться у нашій добрій хаті, як ознака великої любові й незрадливості.

17.12.2014 | Aдмін