День Святого Валенина

Сучасність внесла свої корективи в традицію святкувати День Святого Валентина. Тепер він асоціюється з подарунками, романтичними вечерями при свічках, гучними вечірками. Але все-таки деякі звичаї предків живі. Наприклад, неодмінний атрибут свята - "валентинка", що з'явилася ще в XV столітті. Її винахід приписується герцогу Чарльзу Орлеанському, який боровся з нудьгою у в'язниці, складав любовні послання своїй дружині. ". Крім «валентинок» люди дарують своїм коханим троянди (оскільки вважається, що вони символізують любов), цукерки-сердечка та інші предмети із зображеннями сердець, і, звичайно, справедливо визнаного символу Дня Святого Валентина - маленького крилатого янголятка Купідона.

Також день Святого Валентина колись називали «Пташиним весіллям». Раніше вважали, що птахи створюють пари саме в другий тиждень другого місяця. Припускають також, що день Святого Валентина збігається з давньоримською традицією ворожіння під час новорічних свят, оскільки за римським календарем новий рік наставав саме в середині лютого. На Русі було своє свято закоханих, пов’язане з легендою про кохання Петра і Февронії, яке відзначали 8 липня. Але хоч би як називалося це свято, суть його незмінна — дарувати одне одному любов.

Отож шановні колеги, учителі та учні щиро вітаємо вас з Днем закоханих.

Із чудовим днем любові

Щирі сердечні вітання,

Хай буде у житті доволі

І ласки й ніжності й кохання!

14.02.2014 | Aдмін